Natężenie oświetlenia, a w zasadzie jego niedobór należy do uciążliwych czynników środowiska pracy. Medycyna udowodniła, że przebywanie w miejscach o nienaturalnym dla człowieka oświetleniu może nie tylko przyspieszać powstawanie uczucia zmęczenia czy spowodować powstanie wad wzroku, ale również wpłynąć na powstanie szeregu innych chorób, pozornie niezwiązanych z wpływem światła na organizm ludzki.

Dlatego też, niezmiernie istotne jest okresowe przeprowadzanie badań natężenia oświetlenia dla pomieszczeń pracy stałej.

Nasi specjaliści we współpracy z akredytowanymi laboratoriami kompleksowo zajmują się realizacją pomiarów natężenia oświetlenia w miejscu pracy. Wyznaczamy  pomieszczenia do przeprowadzenia badań oraz wskazujemy możliwości polepszenia warunków pracy. Doradzamy w zakresie doboru doświetleń miejscowych.

W przypadku wykazania przez pomiar niedostatecznego natężenia oświetlenia dla danego stanowiska pracy możemy zaproponować profesjonalną pomoc w zakresie doboru i kupna nowoczesnych systemów oświetleniowych, gwarantujących właściwe natężenie, barwę światła oraz oszczędności finansowe (innowacyjne rozwiązania lamp ledowych).